Battlefield 4 Oyunu Hakkında Bilinmeyenler

Bilgisayar oyunlarının git gide birbirine benzediği günümüzde sıra dışı bir oyun çıkarmak oldukça zor. Masa üstü bilgisayarların gücünü ortaya çıkaran yeni nesil oyunlar, donanım dünyasının da hareketlenmesine neden oldu. FSP oyunlarının sınırlarını zorlayan Battlefield 4,inanılmaz grafikleri ve akıcılığı ile göz dolduruyor.

2020 yıllında geçen Battlefield 4’ün konusu,ABD ve Rusya’nın geriliminin maksimum seviyeye çıkması ve işin içine Çin’in de dâhil olmasını konu alıyor. Ancak Call of Duty serisinin hikâye anlatımında ki ustalığı, Battlefıeld 4’te bulunmuyor.

Oyunun en önemli özelliği savaş ortamını çok net bir şekilde yansıtabilmesi. Her şey o kadar gerçekçi ki oyuncular ortamı adeta yaşıyor. Tabii bu noktada grafiklerin, animasyonların, ses efektlerinin payı büyük. Frosbite 3 grafik motorunu kullanan oyunun grafikleri inanılmaz güzellikte.

Ana karakterlerin tasarımında oldukça gayret gösterilmiş. Görüş mesafesi mükemmel olan oyun, gökdelenlerin tepesinden size mükemmel bir şehir manzarası sunuyor. Görsel efekt konusunda zirve diyebileceğimiz oyun daha detaylı bir geometri elde edilmesini sağlayan, tesellation teknolojisinden de faydalanıyor.

Helikopterlerin düşmesi, dev gökdelenlerin yıkılmasını başarılı oyun grafiği ile içindeymiş gibi yaşıyoruz. FSP oyunlar içerisinde ses efektleri bakımından oyunun bir hayli iddialı olduğunu söylemek mümkün.

   Battlefield 4 oyun gereksinimleri, Nvidia’nın GTX 780 Ti model ekran kartı, İntel’in Core i5 2500K(4.8 Ghz) 8GB RAM ve SSD depolama birimi. GTX 760 daha küçük ekran kartlarında oyun ayarlarını kısmak gerekiyor. Battlefield 4 Fiyatı 96 lira. Play Store’da TTNET kullanıcılarına, ayda 8 lira taksitle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir